Sadržaj:
- Najbolji film:
- Najbolji režiser:
- Najbolji glumac:
- Najbolja glumica:
- Najbolji sporedni glumac:
- Najbolja sporedna glumica:
- Najbolji film na stranom jeziku:
- Najbolji kompozitor:
- Najbolji originalni scenarij
- Najbolji adaptirani scenarij
- Najbolja kinematografija:
- Najbolji animirani film:
- Najbolji dokumentarni film:
- Najbolji kratki film:
- Najbolji kratki dokumentarni film:
- Najbolji animirani kratki film:
- Najbolja montaža:
- Najbolji zvuk:
- Najbolje miksanje zvuka:
- Najbolja pjesma:
- Najbolji kostimograf:
- Najbolji vizuelni efekti:
- Najbolji dizajner produkcije:
- Najbolja šminka i frizura:
Video: Nominirani Za "Oscara" -2016
2024 Autor: Henry Pass | [email protected]. Zadnja izmjena: 2023-12-17 13:56
Nekoliko dana nakon ceremonije dodjele nagrada Zlatni globus, žiri za Oscara objavio je imena kandidata za 2016. u sve 24 nominacije. Kao što je postalo poznato tokom emitiranja najave nominiranih, na ovoj listi nalaze se "Preživjeli", "Ratovi zvijezda: Sila se budi", "Amy" i mnogi drugi filmovi. Oni će se boriti za neke od najtraženijih naslova u industriji, koje će tim stručnjaka s Akademije dodijeliti 28. februara na 88. dodjeli nagrada u Los Angelesu. Najjače će odrediti predsjednica filmskih akademika Cheryl Boone Isaacs, meksički režiser Guillermo del Toro i glumac John Krasinski, kao i tajvanski režiser Ang Lee.
Hoće li sudije cijeniti napore Leonarda DiCaprija, koji je šesti put nominiran za Oscara? Hoće li na neki način biti jednoglasni sa članovima žirija Zlatni globus? Sve ćemo to saznati za mjesec i po dana, ali za sada se možemo upoznati s popisom nominiranih, koji upotpunjava preliminarni izbor slika.
Najbolji film:
Preživjeli
"Marsovac"
Ludi Max: Fury Road
Brooklyn
"U centru pažnje"
"Kratka igra"
"Soba"
"Špijunski most"
Najbolji režiser:
Alejandro Gonzalez Iñarritu (Preživjeli)
George Miller (Mad Max: Fury Road)
Adam McKay (prodaja u kratkim crtama)
Tom McCarthy ("U središtu pažnje")
Leonard Abrahamson ("Soba")
Najbolji glumac:
Leonardo DiCaprio (Preživjeli)
Brian Cranston (Trumbo)
Matt Damon ("Marsovka")
Michael Fassbender (Steve Jobs)
Eddie Redmayne ("Danska djevojka")
Najbolja glumica:
Cate Blanchett ("Carol")
Brie Larson ("Soba")
Jennifer Lawrence ("Radost")
Charlotte Rampling (45 godina)
Saoirse Ronan (Brooklyn)
Najbolji sporedni glumac:
Tom Hardy ("Preživjeli")
Christian Bale (prodaja ukratko)
Mark Rylance ("Špijunski most")
Mark Ruffalo (U centru pažnje)
Sylvester Stallone (Creed: Rocky Legacy)
Najbolja sporedna glumica:
Kate Winslet (Steve Jobs)
Rooney Mara ("Carol")
Alicia Vikander (Danska djevojka)
Jennifer Jason Leigh (The Hateful Eight)
Rachel McAdams (U centru pažnje)
Najbolji film na stranom jeziku:
"Zagrljaj zmije" (Kolumbija)
Mustang (Francuska)
"Saulov sin" (Mađarska)
"Pride" (Jordan)
"Rat" (Danska)
Najbolji kompozitor:
John Williams (Ratovi zvijezda: Sila se budi)
Johan Johannsson ("Ubica")
Carter Burwell ("Carol")
Thomas Newman ("Špijunski most")
Ennio Morricone (The Hateful Eight)
Najbolji originalni scenarij
"U centru pažnje"
"Puzzle"
"Glas ulice"
"Iz automobila"
"Špijunski most"
Najbolji adaptirani scenarij
Brooklyn
"Kratka igra"
"Soba"
"Carol"
"Marsovac"
Najbolja kinematografija:
Emmanuel Lubezky ("Preživjeli")
Edward Lackman ("Carol")
Roger Deakins ("Ubojica")
John Seal (Ludi Max: Fury Road)
Robert Richardson (The Hateful Eight)
Najbolji animirani film:
"Anomalysis"
"Shaun ovca"
Sjećanja na Marnie
"Puzzle"
"Dječak i svijet"
Najbolji dokumentarni film:
"Zemlja kartela"
"Zima u plamenu"
"Šta se dogodilo, gospođice Simon?"
"Amy"
"Pogled tišine"
Najbolji kratki film:
"Hvaljena gospa"
"Prvi dan"
"Sve će biti u redu"
"Shok"
"Mucavac"
Najbolji kratki dokumentarni film:
"Body Team 12"
"Chau, izvan granica"
Claude Lanzmann: Spektri Shoaha
"Djevojka u rijeci"
"Posljednji dan slobode"
Najbolji animirani kratki film:
"Medvjeđa priča"
"Prolog"
Sanjayev super tim
"Ne možemo živjeti bez kosmosa"
"Svijet sutrašnjice"
Najbolja montaža:
Ludi Max: Fury Road
"U centru pažnje"
Preživjeli
Ratovi zvijezda: Sila se budi
"Kratka igra"
Najbolji zvuk:
Ludi Max: Fury Road
Preživjeli
Ratovi zvijezda: Sila se budi
"Marsovac"
"Ubica"
Najbolje miksanje zvuka:
Ludi Max: Fury Road
Preživjeli
Ratovi zvijezda: Sila se budi
"Marsovac"
"Špijunski most"
Najbolja pjesma:
Writing's on the Wall ("007: Sablast")
Zaradio ("50 nijansi sive")
Manta Ray ("Trka do izumiranja")
Jednostavna pjesma 3 ("Mladost")
Dok ti se ne dogodi (lovište)
Najbolji kostimograf:
"Carol"
"Djevojka iz Danske"
"Pepeljuga"
Ludi Max: Fury Road
Preživjeli
Najbolji vizuelni efekti:
Ludi Max: Fury Road
Preživjeli
Ratovi zvijezda: Sila se budi
"Iz automobila"
"Marsovac"
Najbolji dizajner produkcije:
Ludi Max: Fury Road
Preživjeli
"Djevojka iz Danske"
"Marsovac"
"Špijunski most"
Najbolja šminka i frizura:
Ludi Max: Fury Road
Preživjeli
"Stogodišnji starac koji je puzao kroz prozor i nestao"
- Oscar
- Movie
Preporučuje se:
Wonder Woman 1984 Nominirana Za Oscara U Svim Kategorijama
Čudesna žena: 1984 nominiran za Oscara u svim kategorijama
Izdvajamo Oscara Koje Ne Smijemo Propustiti
Rezimiranje glavne filmske večeri u godini
2020. Nominirani Za Nagrade Emmy
2020. TV emisije nominirane za Emmy
Gosti "Oscara" -2020 Na Poklon će Dobiti Grudnjak I Kupon Bračnoj Agenciji
Postalo je poznato da će gosti Oskara -2020 dobiti poklon
La-La Delirium: Zbog čega Se Grdi Glavnog Kandidata Za "Oscara-2017"
`` Njihova karizma nije dovoljna za pola šalice